Blog
Budowa i zasady konsweracji żurawi HDS
Żurawie HDS to niezwykle uniwersalne i przydatne urządzenia dźwignicowe, które mają szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i transporcie czy magazynowaniu. Ich budowa opiera się na kilku kluczowych elementach, a odpowiednia konserwacja i wymiana części zamiennych gwarantuje długotrwałą i bezpieczną pracę. Sprawdź, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.
Charakterystyka i zastosowanie żurawi przyściennych słupowych
Przyścienne żurawie to spore udogodnienie we wszelkiego rodzaju firmach i zakładach, gdzie niezbędne jest przenoszenie ciężkich ładunków. Sprawdź, jak działają w tego typu miejscach i do czego mogą być wykorzystywane.
Jak dobrać odpowiedni system zasilania do suwnic?
Pełna automatyzacja pracy suwnicy i zastosowanie nowoczesnych systemów zasilania pozwalają na skrócenie czasu pracy i zwiększenie wydajności maszyn, minimalizując tym samym częstotliwość napraw i kosztownych konserwacji.
Mity na temat części zamiennych
Często pokutuje przeświadczenie o tym, że części zamiennych należy za wszelką cenę unikać, gdyż dobrze może się sprawdzić tylko oryginał. Ale czy aby na pewno? Na rynku dostępnych jest coraz więcej komponentów do różnego rodzaju maszyn i urządzeń, które doskonale pełnią swoją rolę. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto kupić zamienniki i jakie mity krążą na ich temat.
Gdzie wykorzystywane są urządzenia do transportu bliskiego?
Właściwie każda firma produkcyjna, magazyn czy przedsiębiorstwo spedycyjne potrzebuje urządzeń do transportu bliskiego. Są to maszyny niezbędne do przenoszenia ciężkich i dużych paczek, palet oraz innego rodzaju ładunków. W poniższym artykule dowiesz się, jakie urządzenia zalicza się do transportu bliskiego oraz gdzie są wykorzystywane.
Jaką funkcję w suwnicy pełni motoreduktor?
Suwnice są rodzajem dźwignic, używanych przede wszystkim w przemyśle, w portach, w halach magazynowych, na halach produkcyjnych czy dużych budowach. Ich zadaniem jest podnoszenie za pomocą zawiesi i urządzeń chwytających wielkogabarytowych ładunków i przemieszczanie ich w pionie oraz w poziomie na określonym obszarze. Ich budowa nie jest złożona, a jednym z podstawowych komponentów suwnicy jest motoreduktor.
Sprawność urządzeń transportu bliskiego jako podstawa bezpieczeństwa pracy
Bezpieczna i zgodna z prawem eksploatacja urządzeń transportu bliskiego (UTB) wymaga przestrzegania wymogów UDT oraz właściwych rozporządzeń ministerialnych, które w znaczący sposób określają zasady eksploatacji, konserwacji i użytkowania UTB.
Jak często należy serwisować wciągniki?
Wciągniki to dźwignice służące do pionowego podnoszenia różnego rodzaju ładunków. Zazwyczaj ma to miejsce przy użyciu liny albo specjalnego łańcucha, które łączy się z hakiem. Na rynku dostępne są różne ich warianty, w tym wciągniki ręczne oraz elektryczne. Wszystkie jednak trzeba serwisować z odpowiednią częstotliwością. Jaką?
Jak dbać o układ elektryczny urządzeń do transportu bliskiego?
Urządzenia transportu bliskiego są powszechnie wykorzystywane w magazynach, portach, na statkach, w dokach i w wielu innych lokalizacjach przemysłowych. Jest to sprzęt, który podlega określonym badaniom technicznym, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 30 października 2018 roku. Wyjątek może stanowić sytuacja, w której producent lub instrukcja wskazują inaczej.
Czy warto inwestować w części zamienne do urządzeń transportu bliskiego?
Urządzenia wykorzystywane do transportu bliskiego, czyli wszelkie suwnice, żurawie, wciągniki, poddawane są na co dzień intensywnej eksploatacji. Nic więc dziwnego, że z czasem niektóre ich układy odmawiają posłuszeństwa. Zazwyczaj sprzęt tego rodzaju jest dość drogi, dlatego warto rozważyć zakup części zamiennych od sprawdzonych dostawców i producentów.